Kiilto Keramix teeb suvekodu vannitoa veekindlaks!

Kevade ja soojade ilmade saabudes on väga ergutav sõita üle mitme kuu taas suvemajja ning hakata seal korda looma. Kevadine suurpuhastus, ruumide õhutus ja esimene kaminakütmine tekitab mõnusa emotsiooni, kuid tuju võib rikkuda avastus, et duširuumi põrand ja kraanikausi ümbrus on hallitusekarva must, seintelt koorub värvi või on alla kukkunud mõned keraamilised plaadid. Miks nii juhtus?

Niiskete ruumide ehitamisel ja viimistlemisel on oluline pöörata tähelepanu ehitusmaterjalide omadustele ning just nende niiskuskindlusele. Suurim viga vannitubade ehitusel ja remondil on eksimine elementaarsete ehitusnõuete vastu: hüdroisolatsioon jääb puudulikuks ning vesi voolab pidevalt põranda ja seina vahele, mis omakorda võib viia kandekonstruktsioonide hävinemiseni.

Isegi siis, kui hüdroisolatsioon on teostatud suurepäraselt, tuleb olla tähelepanelik hoonetega, mida aastaringselt ei köeta. Nende puhul on tähtis kasutada jäätumiskindlat hüdroisolatsioonimastiksit, sest vastasel juhul võib hüdroisolatsioonikiht külmade ilmadega muutuda rabedaks, rebeneda ning sel moel ehituskonstruktsioonidesse sattuv niiskus hakkab ikkagi ajapikku lõhkuma ehitist ning tekitama tervistkahjustavat hallitust. Nii võib esimesest kevadisest sõidust mõnusasse suvilasse saada hoopis ühel hetkel peavalu, kuna ees ei ootagi korras ja puhas suvekodu, vaid järjekordne vannitoaremont.

Peamiselt on suvekodud valmistatud puitmaterjalist, mis on küll keskkonnasõbralik, kuid niiskusele eriti vastuvõtlik materjal. Kahjuks võivad pikaajalisest niiskusest tingitud konstruktsioonide kahjustused kui ka hallitusseened olla aastaid inimsilmale nähtamatud. Seetõttu oleks kasulik uurida igal kevadel põhjalikult oma suvila ruumide nurki, seinapragusid ja vannialust pinda – kui need on ebameeldivalt määrdunud ning levitavad hallitusele spetsiifilist lõhna, on kindlasti viimane aeg võtta ette korralik remonditöö! Ja seekord juba teadlikult õigeid materjale, vahendeid ning töövõtteid kasutades.

Jäätumistestitud hüdroisolatsioon päästab suvekodu hukust

Harilikult valitakse vanni- ja duširuumi hoolega veekindlaid seinavärve ning ilusaid keraamilisi plaate koos vahvates toonides vuugiseguga. Sisekujundus on hubase pesuruumi loomisel väga oluline, kuid sealjuures võib jääda tähelepanuta see, mis jääb ilusa pealispinna alla – ehk siis teiste märgadesse ruumidesse sobivate materjalide kõrval ei tohi unustada alusmaterjale ning nende kõrval aluspinna hüdroisoleerimist.

Aastaringselt kütmata vannitubade ja saunade hüdroisoleerimiseks on olemas spetsiaalne toode - Soome keemiatööstuskontserni Kiilto külmumiskindel hüdroisolatsioonimastiks Keramix. Tavaline hüdroisolatsioonimastiks muutub miinuskraadil rabedaks ja rebeneb võimalike konstruktsiooninihete korral, tekitades hüdroisolatsioonikihti pragusid ning kaotades vee- ja niiskuskindluse. Seega ei tohiks seda aastaringselt kütmata hoonete puhul üldse kasutada. Keramix on aga jäätumistestitud ning peab vastu madalamadki külmakraadid.


Kiiresti – vaid mõne tunni jooksul kuivav – ja väga lihtsalt paigaldatav kahekomponentne hüdroisolatsioonimastiks on mõeldud märgade ruumide plaaditavatele pindadele, takistades vee ja niiskuse sattumist ehituskonstruktsioonidesse ning vältides sellega veekahjustuste ning hallituse teket.
Täpsemat infot leiad Keramixi paigalduse kohta tööjuhisest või küsi nõu Kiilto spetsialistilt.

Oluline oleks meeles pidada: selleks et pikalt kütmata hoone pesuruum ei vajaks jälle uut remonti, tuleb kasutada jäätumiskindlat hüdroisolatsioonimastiksit, mis kaitseb ruumi disaini ja hoone konstruktsioone olenemata õues olevatest külmakraadidest. Õiged tooted ja teadlikult tehtud vannitoaremont teeb teie elu maakodus või suvilas probleemidest vabaks ning kestab koguni 25 aastat.

Muidugi ei suuda end keegi kurssi viia kõigi turul müüdavate ehitusmaterjalidega, kuid kui internetis ja ehituspoodides kodutööd ei tee ning ehitusspetsialistide ja sisekujundajate soovitusi kuulda ei soovi, on oht, et ka teie uues vannitoas korduvad samad probleemid. Seega olge julgemad küsima, et saaksite suvemajja ehitada oma unistuste vannitoa, mille välimus ja kvaliteet oleksid tasakaalus!

Kiilto Eesti turundusjuht

Auli Kaldaru


Jaga seda lehte