Augu puurimine nagi, liistu ja peegli paigaldamiseks on minevik. Uus trend on liimimine!

Remont toob sageli kaasa vajaduse paigaldada seintele uued nagid, liistud või peegel. Kui varasemalt on selleks olnud vajalik trelli, tüüblite ja kruvidega sehkendamine ning hirm tabada puuriga seinte taga või põrandas asuvaid kaableid, siis tänu uutele unikaalsetele eriti tugevatele liimidele on see mure minevik. Milleks puurida auke, kui saab mugavamalt ja ohutumalt?

Tugevad montaažiliimid ja liimimassid võimaldavad kinnitada seintele, põrandapinnale ja lakke dekoratiivesemeid ning sisustusdetaile ka aukude puurimiseta. Liistud lakke, seinale, ustele või põrandale, laerosetid, peeglid, seebialused ja nagid saavad paika lihtsalt liimi abil, ilma trelli tekitava mürata, betooni- ja kipsitolmu tekitamata ning hirmuta, et puurides võib tabada seintes asuvaid elektrikaableid või veetorusid. Ka tualettpoti kinnitamine põranda külge on võimalik pelgalt liimides, kartmata vigastada põrandaküttesüsteemi ning rikkumata plaaditud põrandat.

Valida tuleb vaid õige toode, sest erinevad montaažiliimid ning liimi- ja tihendusmassid on erinevate omadustega. Osad neist on tugeva algnakkega, teised elastsemad ja algnakketa. Mitmete detailide paigaldamine vajabki algnaket, näiteks moodsate liistude või käterätinagi kinnitamisel seina libiseksid need algnakketa õige pea seinalt alla.

Elastne ning eriti tugeva algnakkega liim puidule, betoonile, emailile, kivile ja klaasile, aga ka erinevatele metallidele ja plastidele on Kiilto Premium montaažiliim. Tegemist on lahustivaba, niiskus- ja kemikaalikindla ühekomponentse liimiga, mille temperatuurikindlus jääb vahemikku -40 kuni +100 °C, mille tõttu sobib liim ka välistingimustes kasutamiseks. Liim on ülevärvitav ning vastupidav ultraviolettkiirgusele ning seda kasutatakse muuhulgas ka ehitusplaatide kinnitamiseks. Liim sobib ideaalselt peegli, käteräti nagide ja liistude kinnitamiseks seintele, lagedele ja põrandatele. Kuna liim omab eriti tugevat algnaket, siis ei libise liimitavad detailid, liistud jms. paigast.

Liistude, ehitusplaatide, metallide, erinevate plastmaterjalide liimimiseks ja näiteks ka tualetpoti või peegli paigaldamiseks, kus algnake vajalik ei ole, soovitame Kiilto Masa universaalne liimi- ja tihendusmassi. Ühekomponentne liimhermeetik sobib ka suure mehaanilise koormusega nihkevuukide tihendamiseks. Ülevärvitaval Masal on hea vastupidavus kemikaalidele ja UV-kiirgusele ning suurepärane ilmastikukindlus. Liim sobib muuhulas ka läbiviikude ja trapi tihendamiseks märgades ruumides, välistingimustes sobib katuse läbiviikude ja aknaplekkide tihendamiseks. Lahustivabal massil on hea liimuvus mitmesuguste kivipindade, betooni, enamuse metallide, puidu, klaasi ja emailpindadega, samuti epoksiid- ja polüesterpindadega. Toode on saadaval seistmes erinevas värvitoonis ning lisaks ka läbipaistev Kiilto Clear.

Küsimuste korral pöörduge julgelt Kiilto ekspertide poole!

Jaga seda lehte