Kiilto Slim Parketiliim + kõvendi

Kahekomponentne veevaba, kiiresti kuivav polüuretaanliim kõigi parketitüüpide liimiseks (v.a laudparkett). Sobib ka kummikatete kinnitamiseks.

Erifunktsioonid

  • kõigi parketitüüpide liimimiseks
  • kiirelt kuivav
  • ei sisalda vett

Kasutusala

Lahustivaba, kahekomponentne, kiirelt kõvastuv polüuretaanliim parketi paigaldamiseks. ISO 17178 - tugev. Sobib ka kummist katete kinnitamiseks nii absorbeerivatele kui ka mitteabsorbeerivatele aluspindadele. Sobilik kasutamiseks küttega põrandatel. Ehitusmaterjalide M1 emissiooniklassifikatsiooniga materjal.

Kulu

Parkett plaatidest aluspõrandal: 1–2 m²/l (0,75–1,5 kg/m²)Parkett betoonist aluspõrandal: 1–1½ m²/l (1–1,5 kg/m²)Kummist põrandakate profileeritud tagaküljega: 1,5 m²/l (1 kg/m²)Kummist põrandakate sileda tagaküljega: 2–3 m²/l (500–750 g/m²)Spordipiirkonna põrandakate asfaltbetoonil: 1,5 m²/l (1 kg/m²)

Pakendi suurus
EAN-kood
5 l 6411511044058
Pakendi suurus 5 l
EAN-kood 6411511044058
 
Ladustamine

Avamata mahutites, temp. üle +1°C, 12 kuud

Kulu

Parkett plaatidest aluspõrandal: 1–2 m²/l (0,75–1,5 kg/m²)Parkett betoonist aluspõrandal: 1–1½ m²/l (1–1,5 kg/m²)Kummist põrandakate profileeritud tagaküljega: 1,5 m²/l (1 kg/m²)Kummist põrandakate sileda tagaküljega: 2–3 m²/l (500–750 g/m²)Spordipiirkonna põrandakate asfaltbetoonil: 1,5 m²/l (1 kg/m²)

Valmissegu kasutusaeg

30‒40 min (+20°C, 50% RH)

Kuivamise kiirus

12 h (+20°C)

Segamissuhe

vaik 5 kg/kõvendi 840 gvaik 1 kg/kõvendi 170 g

Tööaeg

Umbes 50 min. (kandmine aluspinnale)

Pakendi suurused

1 kg, 5 kg

Aluspõranda niiskus

betoonist aluspõrand parketile: maks. 3% kaalu järgi või 80% RHbetoonist aluspõrand kummist põrandakattele: maks. 3,5% kaalu järgi või 85% RHpuit: 8‒12 %

Töötingimused

Paigaldamise ja kasutamise ajal järgige paigaldustingimuste riiklikke eeskirju ja parketitootja juhiseid.

Kasutustemperatuur

+15–25°C

Kasutusjuhis

Sobivad aluspinnad on kelluga silutud betoon, vineer, puitlaastplaat, korkplaat ja puitpõrand. Aluspind peab olema kuiv, kõva, sile ja vaba tolmust ja muudest materjalidest, mis võivad vähendada nakkuvust. Eemaldage enne liimimist lihvimisega ja tolmuimejaga tsemendikirme. Betoonpõrandat saab vajaduse korral loodida parketi aluspõranda Kiilto tasandusseguga. (Loodimisega ei saa moodustada sobivat aluspõrandat parketile mõõtudega üle 22 x 70 x 500 mm.) Betooni ja tasandussegu nakketugevus peab olema vähemalt 1,5 N/mm². Plaadile liimimisel soovitame kasutada vineerplaati paksusega vähemalt 9 mm või sarnast. Järgige ka parketitootja juhiseid ja kehtivaid riiklikke eeskirju (Soomes SisäRYL 2013, ehitustööde RYL-eeskirju). Kõva liim vähendab mõõtude muutumist niiskuse liikumise tõttu puidus, kuid samal ajal võimaldab pinge ülekandumist aluspinnale.Parkettpõrandad: enne kasutamist segage põhjalikult vaik kõvendiga etteantud suhtes. Määrige hammastatud liimilabidaga liim umbes 5 m² pinnale ja paigutage parkett vahetult värskele liimipinnale. Kontrollige, kas katte ja aluspinna vahele on moodustunud ühtlane liimikiht ja et parketiplaatide vahelt ei tule liimi välja. Minimaalne nakkeaeg tavatingimustes on umbes 12 h, kuid me soovitame parketile astuda mitte enne 1–2 päeva. Kõvenemata liimiplekke saab eemaldada ksüleeni või atsetooniga, kuivanud liimi on võimalik eemaldada vaid mehaaniliselt.Kummist põrandakatted: enne kasutamist segage põhjalikult vaik kõvendiga etteantud suhtes. Liimida võib liimi kandmisega ühele poolele. Valige õige hammastusega liimilabidas, nii et põrandakatte ja aluspinna vahe oleks liimiga täidetud, kuid liimi ei tule vahedest välja. Tugevalt profileeritud tagaküljega põrandakatte käsitsemisel kandke liim pinnale hoolikalt. Kasutage sobivat hammastust ja rullige põrandakatet korralikult. Põrandakate peab olema kohale hõõrutud/rullitud enne liimi kõvastumist. Sobivaim rulli kaal on 50–70 kg. Märkus! Mõned kummitüübid sisaldavad komponente, mis võivad aeglustada tugeva liimühenduse moodustumist või selle lõpptugevust. Vajaduse korral viige läbi eelnevad liimimiskatsed.

Keskkond ja ohutus

Vältige naha ebavajalikku kokkupuudet kõvastumata tootega, kasutage kaitsekindaid. Tutvuge toote ohutuskaardiga. Teavet toote ja pakendi kõrvaldamise kohta leiate kodulehel www.kiilto.com.

M1 EmissiooniklassLEEDSoome Võtmelipp