Levypinta liimide valik keerukamateks töödeks

Levypinta Finland Oy tooted on mõeldud taluma äärmuslikku kulumist. Kiilto tarnib sobiva liimi nende toodete jaoks otse tehasest.

„Kiilto on olnud meiega esimesest plaadist saadik. Koostöö meie ettevõtete vahel on ladus ja saab ka tulevikus ladus olema. Turul on piisavalt liimitarnijaid, kuid me soovisime toetada kodumaist toodet ja tarnekindlust,“ ütleb Oulus asuva Levypinta Finland Oy tegevdirektor Juha Uusitalo.

2013. aastal asutatud Levypinta tooteid kasutatakse kohtades, kus pinnakatted peavad trotsima kiiret kulumist. Ettevõte valmistab lamineeritud mööbliplaate erimööbli tootmisega tegelevatele ettevõtetele, mis tarnivad mööblit hotellidele, koolidele, haiglatele, lasteaedadele ja muudele ühiskondlikele hoonetele, kuid ka laevatööstusele.

Levypinta toodete aluseks on Soome ettevõtete Koskinen Oy ja Formica tarnitud plaadid. Toodete põhimikuna kasutatakse puitlaastplaate, keskmise tihedusega puitkiudplaate või kasevineeri kaetult laminaadiga.

Õige toode õigesse kohta

Levypinta kahel pindamisliinil liimitakse laminaati Kiilto Kestopress 3200 V liimi kasutades.

„Liim on välja töötatud spetsiaalselt lamineerimiseks ja spoonimiseks. Liim vastab veekindlusele ja siseõhu kvaliteedile esitatavatele nõuetele ning sobib ettevõtte tootmistsükli jaoks kokkupressimisele eelneva ooteaja, survealuse aja ja temperatuuri osas. Õige toode ja õige protsess leiti proovipartiide kaudu,“ märgib Kiilto Oy piirkonnajuht Oulu regioonis Timo Ahonen.

Protsess peab olema nobe, sest Levypinta töötleb igal aastal sadu tuhandeid ruutmeetreid plaate. Tootmine toimub peamiselt Soomes ja kasvab stabiilselt.

„Alustasime 2013. aastal. Siis oli meil üksainus töötaja. Hetkel on ettevõtte palgal 11 inimest. Käive 2015. aastal oli 3,3 miljonit eurot,“ loetleb Uusitalo.

Koostöö alustamine käis lihtsalt, sest Ahonen on Levypinta võtmeisikutega tuttav juba peaaegu 20 aastat.

Sujuvad ja operatiivsed protsessid

Tootmisüksus on käigus 52 nädalat aastas, iga nädal tarnib Kiilto Levypintale ühe või paar 1000-kilost liimimahutit.

„Liim ei tule laost, vaid alati värskelt tehasest. Mahutid saabuvad Oulusse otse tehasest Lempääläs. Klient tellib tooted vahetult Kiilto tellimiskeskusest, tänu millele on protsess kiire ja lihtne ning vahendajaid pole tarvis,“ märgib Ahonen.

Koostöö on väga kiirelt tõhusaks ja paindlikuks arenenud.

„Vajadusel saame kokku küll, kuid kui kõik sujub niigi, pole ka koosolekuid vaja,“ naljatab Uusitalo.

Kui aga vastav vajadus tekib, on suhtlus firmade vahel igati ladus ja Kiilto müügikontor asub kõigest kilomeetri kaugusel.

Asjaolu, et meil on omamaine, hästi toimiva teadus- ja arendusosakonna ning laboritega tarnija, on suureks kasuks. Kui probleeme tekib, on alati hea, kui partner lähedal.

Kestopress 3200 V

  • Kiilto Kestopress 3200 V on PVAc liim, mis vastab D3 nõuetele veekindluse osas ja IMO FTP koodeksi 5. osa tulekindlusklassile, mida järgitakse laevatööstuses. Lisaks vastab kõnealune liim Soome M1 siseõhu kvaliteedi klassifikatsioonile.
  • Kestopress 3200 V sobib ideaalselt kiirpressimiseks, iseäranis lamineerimisel, spoonimisel ja kuumpressi kasutamisel.

www.levypinta.fi


Photos: Timo Heikkala


Jaga seda lehte