Kiilto osaleb uue ehitustoote väljatöötamises Rootsis

Tarindelemendid ehk nn komposiitpaneelid kujutavad endast uudseid ehitustooteid. Plekist ja kivivillast koosnevas paneelis mängib liim otsustava tähtsusega rolli. 2016. aasta algusest on Lindab kasutanud Kiilto liime oma tehases Rootsis Luleås.

„Koos Kiiltoga oleme välja töötanud ja katsetanud optimaalset liimi meie komposiitpaneelide tootmiseks. See arendusalane koostöö nõudis küll veidi aega, kuid tugevdas samas meie usaldust Kiilto vastu. Kiilto näitas üles tipptasemel tehnilist asjatundlikkust ja koostöösoovi,“ kiidab protsessiarendaja Kenneth Palo, kes on Lindabi palgal Luleås.

Koostöö Lindabi ja Kiilto vahel algas arvukate katsetuste ning külaskäikudega Tamperesse. Projekti käigus kujunes ettevõtete vahel välja edukas koostöö toodete ja protsesside arendamise alal.

Kiilto asjatundlikkus, oskusteave ja investeeringud tooteuuringutesse avaldasid meile muljet. Lisaks tundis Kiilto meie vastu ehtsat huvi ja tekitas tunde, et neid võib usaldada. Kiilto jaoks oli tähtis, et me saaksime parema liimi endisest odavama hinnaga.

Lihtsama plekktarindi poole.

Lindab on Luleås au sees hoidnud Plannja erioskusi, keskendudes peamiselt tööstus- ja ärihoonete tarbeks mõeldud plekktarinditele. Sellest on kujunenud Luleå üksuse erivaldkond.

„Oleme protsessi lihtsustanud ja täiustanud, alustades toote arendamisest, kujundamisest ja dokumentatsioonist ning lõpetades paigalduse ja välimusega,“ jätkab Kenneth Palo.

Lindab

  • Ettevõttel on hetkel mitu tootmisüksust Rootsis ja äritegevus Tšehhis, Poolas, Eestis, Ungaris, Itaalias, Taanis, Soomes, Prantsusmaal ning Suurbritannias.
  • Lindab annab tööd kokku ligikaudu 5300 inimesele.
  • Luleå üksuse, kontserni uusima täienduse, palgal on 35 töötajat.
  • Lindab ostis Luleå üksuse 2012. aastal Plannjalt.
  • Üksus on spetsialiseerunud paneelide, kõrgprofiilide ja talade tootmisele.

Saladuseks on liim

Ehitistele kehtestatakse tänapäeval rangeid tingimusi. Kvaliteet on A ja O kõiges. See saab alguse toorainete tasandil. Komposiitpaneel koosneb plekist, kivivillast ja liimist.

„Nendest komponentidest valmistame toote, mis on mõeldud kestma kaua isegi karmide ja vahelduvate ilmastikutingimuste meelevallas. Funktsionaalsus peab vastama rangetele kvaliteedinõuetele.“

Paneelide üheks peamiseks koostisosaks on liim. See peab hoidma plekki kivivilla vastas nii niisketes kui ka kuivades oludes, nii kuuma kui ka külma ilmaga.

Kiilto kasv Rootsis

Marcus Egnor on Kiilto tööstusosakonna piirkondlik müügiesindaja Rootsis.

Koostöö Lindabiga on heaks näiteks selle kohta, kuidas me otsime pidevalt oma toodetele ühes klientidega uusi ja paremaid kasutusviise.

„Tänu meie võimekusele teadus- ja arendustegevuse vallas suudame pakkuda nii kliendikohaseid lahendusi kui ka tuge paljudele erinevatele tööstusettevõtetele. Kiilto naudib Rootsis kiiret kasvu, sest pikaajalist lähedast koostööd oskavad hinnata paljud teisedki tootjad peale Lindabi.“

LUGEGE ALGUPÄRAST ARTIKLIT KLIENDILEHES KONTAKTI

Fotod: Johanna Hanno


Jaga seda lehte