Näkileivatehas usaldab Kiilto liime

Lantmännen Cerealia Oy kasutab oma pakendites ainult Kiilto liime; tarnija valimisel väärtustas ettevõte tarne usaldusväärsust, konkurentsivõimelist hinda ja asukohta Soomes. Koostöö Kiiltoga sujub ja liimid töötavad laitmatult. Kuumliimi heakskiitmine toiduainepakendites kasutamiseks tõi näkileivatehasele uue kliendi.

Kotkansaaris asuv Lantmännen Cerealia Oy tehas töötab aastaringselt kolmes vahetuses. Iga tund valmib tuhandeid näkileivapakendeid.

2015. aasta sügisel taotles Saksamaa suur mahetoidufirma Alnatura Saksamaa BFR-i heakskiitu liimidele, mida kasutatakse Lantmännen Cerealia Oy Kotka tehase näkileivapakendites.

„Kui meid teavitati uue kliendi nõudmistest, suutsime Lantmännen Cerealia tehast BFR-i nõuete täitmisega kiiresti aidata,“ jutustab Kiilto klienditeenindusjuht Juha Rinne.

Toiduainepakendites kasutatavate liimide suhtes kehtivad standardid ja määrused erinevad riigiti.

Lantmännen Cerealia Oy

Lantmännen Cerealia Oy, endise nimega Vaasan Oy, on 1849. aastal asutatud pagaritööstus, mis on lisaks Soomele tegev ka Baltimaades. Kuulsaimateks kaubamärkideks on Vaasan Ruispalat, Vaasan Taika ja Vaasan Isopaahto. Tehastes töötab enam kui 1500 mitmesuguste valdkondade asjatundjat asukohaga Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Veidi alla tuhande neist on ametis Soomes.

„Meil polnud sellist toodet riiulilt võtta, kuid selgitasime välja, mida selle valmistamiseks tarvis on, ja proovisime uue liimi kiirelt Lantmännen Cerealia toodangus järele.“

Liim juurutati näkileivaliinil 2016. aasta kevadel ja tehas võis alustada tarneid uuele kliendile.

Juha Puskala ettevõttest Lantmännen Cerealia ja Kiilto piirkonnajuht Tiia Aromaa.

Protsessi jaoks kohandatud liimid tõstavad tootmise tõhusust

Tulevikus kavatseb Lantmännen Cerealia tehas suurendada Kiilto liimide kasutamist ja lihtsustada tootevalikut.

„Mida vähem erinevaid liimitüüpe kasutama peame, seda lihtsam on elu tehases. Liigume selle poole, et kasutada ühtainsat liimi või maksimaalselt kaht. Arendustöö Kiiltoga jätkub,“ lubab tehase pakendustehnik Juha Puskala.

Teenindus, kvaliteet ja usaldusväärsus tagavad rahulolu

Lantmännen Cerealia tehas on oma pakendites kasutanud ainult Kiilto liime nüüd juba viie aasta ringis. Ettevõte tarbib tuhandeid kilogramme Sitomelt EVO 10 liimi igal aastal. Kiilto valiti partneriks tänu sellele, et tegu on kvaliteetse Soome tarnijaga.


„Tehniline tugi on lähedal ja teenus alati saadaval.“

„Koostöö Kiiltoga on olnud suurepärane. Liimid teevad oma tööd hästi, tarned on usaldusväärsed ja hind konkurentsivõimeline. Asjaolu, et Kiilto asub Soomes, rääkis samuti tugevalt nende kasuks,“ nendib Puskala. Kiitust pälvib ka Kiilto tehniline tugi: „Tehniline tugi on lähedal ja teenus alati saadaval.“

Fotod: Thomas Freudlich

Jaga seda lehte