Checklist

  • You can add products to your checklist.

By emailing the checklist to yourself, you will receive the Product Brochure and Safety Data Sheet to your inbox in PDF format.

SaadaPrint

Peaaegu sada aastat Soome liimikeemiat

Kiilto ajalugu algas 1919. aasta oktoobris väikses juuksevee- ja kingaviksivabrikus Pispala linnaosas Tamperes.


Tollal oli riigis puudus sisuliselt kõigest. Samas polnud nutikad inimesed kusagile kadunud. Kui toodete importimine ei kandnud vilja, asutati äriühinguid nende tootmiseks kohapeal. Just nõnda sündis ettevõte, mida tuntakse nime Kiilto Oy all.
- Kiilto lugu / Hannu Hyttinen

1910. aastatel polnud apteekides saada juukse- ega suuvett, kingatehastes olid lõppenud värvid, poleerained, vahad ja liimid, mööblitehased vajasid piiritusalusel lakke ning poleerimisaineid. Nimi Kiilto (soome keeles läige) viitab toodetele, mida ettevõte noil varastel aegadel valmistas.

Liim asendab mehhaanilised liited

Kiilto esimeseks omanikuks oli ideedest pakatav mees, kes selgitas aega raiskamata välja tehase jaoks tähtsad tooted ja kliendid. Muuhulgas haaras tema tähelepanu võimalus toota liime kingatööstuse jaoks, milles ta nägi suurepärast turupotentsiaali. Liimimine võinuks asendada traditsioonilised mehhaanilised liited, luues eelduse mitmesuguste materjalide puhtaks ja kenaks kokkuühendamiseks.

Ehitusliimide tootmisele andis tõuke ka liimitavate põrandakatete läbimurre 1930. aastatel. Käsikäes materjalide ja meetodite arenguga kasvasid vajadused ning kasutusvõimalused ehituses ja mitmesugustes tööstusvaldkondades.

Samuti selgus, et kinnitamine muutus üha sagedamini mitmekülgseks protsessiks, mis hõlmas liimimise kõrval muidki etappe. See arusaam innustas Kiiltot oma tootevalikut laiendama.

Juba 1960. aastatel kasutati Soomes tarindelemente, mis vajasid enne vaiba või põrandakatte paikaliimimist spetsiaalse tasandusseguga viimistlemist. Eelistatuimaks tarnijaks oli mõistagi tehas, mis suutis pakkuda liime ja tasandussegusid tervikliku komplektina.
(Kiilto lugu/Hannu Hyttinen)

Tänapäeval arendab ja toodab Kiilto liime ja seonduvaid tooteid ning süsteeme kõikvõimalike ehitus-, renoveerimis- ja tööstusrakenduste tarbeks.

Soome tööhõive vankumatu toetaja

Kiilto on ligi sajandi töötanud Soome toodete ja heaolu nimel. See töö mõistagi jätkub.Kvaliteetse Soome toote ostmine toetab kogu ühiskonda.

Kiilto tegevdirektor kliendilehes Kontakti 2015Kuivõrd tehas kuulub täielikult Soome ettevõtjatele, peaks üldsus tehase toodetele rohkem tähelepanu pöörama, sest need on selle kindlasti ära teeninud.

Uudisartikkel aastast 1925

Jaga seda lehte

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST!

KIILTO ASJATUNDJAD
ON TEIE TEENISTUSES

Meie lai müügivõrk leiab vastused
eriteadmisi nõudvatele küsimustele.

EHITUSTÖÖSTUSTÜTARETTEVÕTTED VÄLISMAAL

Bonsky