KeraSafe’i paigaldamine läks ehitajatel ladusalt

Kiilto KeraSafe’i hüdroisolatsioonisüsteemi paigaldus Soome esimesel KeraSafe’i objektil Poris käis lihtsalt ja kiirelt.

Ehitusobjektil, milleks oli Aurinkoranta kortermaja, kasutati KeraSafe’i süsteemi ühe korruse märgade ruumide isoleerimiseks. Uue hüdroisolatsiooniga hangiti kogemusi kaheksas korteris. Lemminkäineni objektijuht Tomi Setälä pidas paigaldamist igati probleemituks.

„Kui olete kunagi tapeeti kleepinud, saate kindlasti ka KeraSafe’i kanga seinale paigaldamisega hakkama. Meile väideti, et KeraSafe’i paigaldamine käib kiirelt – see pidas paika, niipea kui protsessiga harjusime,“ ütleb Setälä.

Kutselised ehitajad saavad uued asjad kiiresti selgeks ja Pori objekti töötajad polnud selles osas erandiks. Kiilto piirkonnajuhi Jarmo Peltoneni sõnade järgi kulub 30 m2 vannituppa tavapärase hüdroisolatsioonisüsteemi paigaldamiseks ligikaudu üks päev.

„Samas suudab kutseline ehitaja KeraSafe’i süsteemi kasutades valmis saada kaks kuni neli vannituba päevas,“ teatab Peltonen kokkuhoidu kirjeldades.


Kui olete kunagi tapeeti kleepinud, saate kindlasti ka KeraSafe’i lehtede seinale paigaldamisega hakkama. Meile väideti, et KeraSafe’i paigaldamine käib kiirelt – see pidas paika, niipea kui protsessiga harjusime.


Vastupidav hüdroisolatsioonikiht valmis ühe kihiga

KeraSafe’i hüdroisolatsiooni kangas on ligikaudu 0,6 mm paksune. Nõutaval kihil on muutumatu, standardne paksus, mistõttu ka tehniline ülevaatus käib tõhusamalt. Liim kantakse seinale ja kangas pannakse paika. Kui nurgatugevdused ja läbiviigud on paigaldatud, on vaja oodata vaid kuivamist. Hoolikas ettevalmistus tuleb alati kasuks. Pinnad peavad olema siledad ja põhjalikult puhastatud. Samuti tuleks aluspinnad tolmuimejaga hoolikalt üle käia. Kangas paigaldatakse 5 cm ülekattega, paigaldamist lihtsustab märgitud rihtimisjoon.

„Kui kangasse tekib korts või auk, saab seda hõlpsasti parandada. 5 cm reegel kehtib sellelgi juhul. Kanga kinnitamiseks kasutatakse KeraSeal kuumliimi,“ selgitab Peltonen.

Pragude sildamisvõime poolest kuulub KeraSafe’i süsteem kõrgeimasse, 3. klassi. Kui kahjustatud keraamiline plaat vajab vahetamist, ei rebene isolatsioon kergelt ja plaati on lihtne vahetada. Omandatud headele kogemustele tuginedes kinnitab Setälä, et KeraSafe leiab edaspidigi objektidel kasutust:

„Paigaldamine saab kiirelt selgeks ja töö edeneb ladusalt.“

KeraSafe

KeraSafe on vee- ja aurukindel kangas märgade ruumide hüdroisoleerimiseks. Toode sobib kasutamiseks paneel- ja kivipindadel. KeraSafe’i abil saab kogu ruumi ühe korraga veekindlaks. KeraSafe’i paigaldamine käib lihtsalt ja kiirelt ning hüdroisolatsioonikihi paksus on alati õige.

Jaga seda lehte