Hüdroisolatsiooni uus ajastu

SJM-Team Oy kasutab Soomes Klaukkalas ehitatava eakate kodu hoone vannitoa seinte hüdroisoleerimiseks pritsimismeetodit.

Klaukkalas kajab ehitusplatsil lakkamatu kõrgsurvepritside sumin. Saabuval suvel valmib siin uus eakate kodu ja hoone kõik 57 vannituba peavad selleks ajaks olema hüdroisoleeritud. Ettevõtte SJM-Team tegevdirektor Jussi Lunden haarab pritsi enda kätte ja laotab hüdroisolatsioonimastiksi kiiresti seinale. 15 minutiga on esimene vannituba hüdroisoleeritud ja pärast kuivamist valmis plaatimiseks.

„Kui ma oleksin kasutanud rulli, oleks selleks kulunud kolm tundi,” pakub Lunden ja astub järgmisesse vannituppa.

Pritsimismeetodi kiiruse ilmestamiseks – 57 vannitoa pritsiga hüdroisoleerimine kestab kõigest paar päeva, samas kui rulliga võtaks see töö aega kuni kuu.

Ajasääst on pritsimise kõige suurem eelis. Ja nagu me kõik teame – ehituses on aeg raha.
Lundeni arvates on pritsimine ideaalne lahendus suuremahuliste ehitusprojektide korral. Möödunud aastal hüdroisoleeris SJM-Team pritsimismeetodiga kokku 10 000 ruutmeetrit pinda.

„Pritsimine pole väga mugav lahendus ühepereelamu ehitamisel. Ainuüksi seadme soetamine tähendab suurt investeeringut. Samuti tuleb selgeks õppida õiged töövõtted, sest niisama lihtsalt see ka ei käi,” lisas ta. Isegi SJM-Teami spetsialistid pidid seda mõnda aega harjutama.

„Õigete töövõtete omandamine võttis pisut aega. Ja alguses kasutasime me liiga suures koguses hüdroisolatsioonimastiksit. Kihi õige paksuse väljaselgitamisele kulus meil ligi pool aastat. Kuid nüüd on pritsimine kiire ja rutiinne töö,” märkis Lunden.
On ilmselge, et suuremahuliste ehitusprojektide korral säästab pritsimine aega. Mida suurem on pritsimiskogemus, seda paremaks lähevad töövõtted.

„Pritsitud ja kuivanud hüdroisolatsioonimastiksi kiht vastab täpselt samadele nõuetele, mis mastiksi rullitud kiht. Loomulikult peab mastiksi paksus ja tõmbetugevus vastama kehtivatele standarditele,” märkis Lunden.

SJM-Team on kasutanud pritsimismeetodit ka tootega Kiilto Kerafiber.

Tugev partnerlus

SJM-Teami tegevdirektori Jussi Lundeni sõnul sai nende huvi pritsimismeetodi vastu alguse juba aastate eest.

„SJM-Teami asutajal Seppo Malenil on väga pikk kogemus värvide ja värvimise alal ning ta imestas, et miks värvimisel sedavõrd populaarset pritsimismeetodit ei kasutata hüdroisolatsiooni tegemisel. Seppo Malen täheldas, et näiteks paatide ja laevade värvimisel osutus pritsimine äärmiselt kiireks ja mugavaks lahenduseks. Kuid hüdroisolatsioonitöid tehti endiselt rulliga. Me pöördusime Kiilto poole ja pärast põhjalikke uurimis- ja arendustöid on meil nüüd pritsitav hüdroisolatsioonimastiks,” ütles Jussi Lunden.

Kiilto arvestas meie ideede ja arvamustega. Minu arvates on selline koostöö ja vastastikune lugupidamine andnud eeliseid mõlemale ettevõttele. Meil oli võimalus oma seisukohti väljendada ja nüüd on meil kasutada igati sobilik toode. Jagasime Kiiltole väärtuslikku teavet selle kohta, kuidas toode tegelikes töötingimustes toimib.

Väärtuslik koostöö

SJM-Team on siiani oma projektides kasutanud peamisel toodet Kiilto Kerafiber. Jussi Lundeni sõnul sobib Kerafiber pritsimiseks väga hästi. Nüüd on Kiilto aga turule toonud ka alternatiivse toote, kiiremini kuivava hüdroisolatsioonimastiksi Kiilto KeraPro.Kiilto KeraPro

Kiilto KeraPro kiire hüdroisolatsioonimastiks kuivab kiiremini kui klassikalised hüdroisolatsioonid ja seda isegi siis, kui mastiks kantakse pinnale rulliga. Esimene kiht KeraPro´d on kuiv juba 1 tunniga ja teine kiht 2 tunniga, seega vannitubade hüdroisoleerimine kulgeb kiiremini ku kunagi varem - isegi keerulistes tingimustes.

Kiilto uurimis ja arendustegevused tuginevad kliendivajadustel. Enne kui toode lansseeritakse testitakse see professionaalide poolt ehitustingimustes. Ka Kiilto KeraPro on arendatud professionaalsete ehitajatega koostöös.

Jaga seda lehte